Balneologija

  Balneologija - mokslas apie paprasto ir jūros vandens, mineralinių šaltinių, saulės spindulių ir klimato poveikį ir naudojimą gydymo tikslais.

                                          

      2011 m. pradėti vykdyti geoterminio vandens balneologiniai tyrimai, kadanagi įmonės gręžiniuose išgaunamas aukštos temperatūros ir labai druskingas vanduo (95 g/l). "Geoterminiai ištekliai, tokie kaip karštosios versmės ar geoterminis vanduo, užima svarbią vietą sveikatingumo ir sveikatinimo sektoriuose. Dėl aukštos temperatūros ir didelės mineralizacijos geoterminis vanduo naudingas žmogaus ūkyje bei stiprinant sveikatą balneoterapijos procedūrų metu. <...> Apie 25 proc. tiesioginio geoterminio vandens panaudojimo pasaulyje tenka balneoterapijai ir maudymuisi." (Plačiau L. Rapolienė, J.A. Juozulynas "Balneoterapijos efektyvumas ir perspektyvos" žurnale "Medicinos teorija ir praktika" (pdf).

     "Geoterminio vandens naudojimas suteikia reikšmingą ir ilgalaikį pranašumą įvairių pasaulio šalių sveikatingumo ir sveikatinimo sektoriuose. <...> Geoterminio vandens procedūrų metu gerinama širdies, nervų sistemos veikla ar gydomos atskiros ligos, negalavimai." (Plačiau Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, tyrimai/analizės, UAB "Geoterma" verslo planas "Geoterminio vandens pritaikymas gydymo tikslais" (pdf).

 2014 metais Klaipėdoje vykdyti tyrimai, kurių tikslas buvo įvertinti geoterminio vandens poveikį žmonių sveikatai bei jo saugumą. Rezultatai parodė, kad geoterminis vanduo yra ne tik saugus, bet ir turi didelį poveikį gerinant sveikatos būklę: tyriamiesiems sumažėjo kraujo spaudimas, širdies susitraukimų ir kvėpavimo dažnis, skausmo intensyvumas, odos temperatūra, pagerėjo stuburo ir sąnarių judrumas, bendra savijauta, nuotaika ir pažintinės funkcijos. Plačiau apie tyrimo rezultatus: žurnalo "Sveikatos mokslai/ Health Sciences" straipsnyje "The Balneotherapy links with Seafarers Health in Randomized clinical trial" (pdf); taip pat tarptautinės konferencijos "Move for Health 2014" medžiagoje "The Balneotherapy with Geotermal Water links with Human Healt in Randomized controlled clinical trial" (pdf).

2015 metų rugsėjo 22 d. UAB "Geoterma" išgaunamas geoterminis vanduo Lenkijos Nacionalinio visuomeninės sveikatos instituto - Nacionalinio higienos instituto buvo sertifikuotas ir oficialiai pripažinta, jog šis geoterminis vanduo su savo chemine sudėtimi ir mineralizacijos laipsniu gali būti naudojamas medicininiais tikslais ("This geothermal water with this chemical type and degree of mineralization can be used according to the medical indications").

  

2016 metų kovo 4 d. UAB "Geoterma" išduotas leidimas naudoti Bendrovės telkinio (vandenvietės), esančios Lypkių g., Klaipėdoje, mineralinio požeminio vandens išteklius.